Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną, 28.04.2013


1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.
2. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o 18:30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewaniu Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca czy wieczornego Apelu.
3. 1 maja nabożeństwo majowe o 20:30 przy pomniku bł. Jana Pawła II, a o 20:00 Msza św. w intencji maturzystów i zdających egzaminy. Tego też dnia wspominamy św. Józefa, patrona rzemieślników i ludzi pracujących.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godziny 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia o godz.18:00. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą Św.
5. W czwartek o 18:00 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała. Zapraszamy
6. Chorych wyjątkowo odwiedzimy w pierwszy czwartek od godz.9:00.
7. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
8. W piątek ze względu na urocz. NMP Królowej Polski nie obowiązuje post.
9. W sobotę, 4 maja, w liturgii wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. Msza św. w intencji OSP Parkowo o godz. 18:00. Przez wstawiennictwo św. Floriana będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w ich intencji.
10. W zeszłą niedzielę do puszek na prace remontowe zebraliśmy 678,50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
11. Dziękuję tym mieszkańcom Jaracza nowe domy, którzy zadbali o czystość i kwiaty w naszej świątyni w kwietniu. W maju dbałość o kościół powierzamy rodzinom od p. W.T. Janka do rodz. p. M. Wypyszczaka.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)