Ogłoszenia Parafialne na urocz. Trójcy Przenajświętszej, 15.06.2014r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Ta niedziela przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która wprowadza nas w tak zwany okres zwykły. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.
 
2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Główna Msza św. o godz. 8:00, po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem. Pozostałe Msze bezpośrednio po Procesji i o 11:30 w kościele w Wełnie.  Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. dr Dariusz Larus – profesor PWSD w Gnieźnie.
Bardzo proszę rodziny o przygotowanie czterech ołtarzy, proszę również o przygotowanie sztandarów i feletronów.
 
3. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie Eucharystia o godz. 19:00.
 
4. Serdecznie zapraszamy na  WIELBIENIE  naszego Pana przygotowane przez młodych ludzi pełnych Ducha, które rozpoczniemy 20.06.2014r. o godzinie 20:00 w kościele NMP Królowej Świata w Parkowie.
Wielbienie zapoczątkuje Eucharystia o godzinie 19:00. Będzie to również spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 
5. Dziękuję wszystkim dbającym o ład i porządek w świątyni i wokół niej.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)