Ogłoszenia Parafialne na Urocz. NMP Królowej Polski, 3.05.2013

 

 
1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną Patronkę naszego narodu. W duchu aktu oddania naszych dziadów i ojców, i my powierzmy Jej wszystkie trudne osobiste sprawy , problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i Ojczyzny. Nie prosimy o zbytek dobrobyt, ale o opiekę na naszej drodze do Boga. Modlimy się, aby była to wspólna droga wielu narodów, które nazywają Maryję swoją Królową. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków. Maryja nigdy nas nie zawiodła, nawet w najtrudniejszych momentach naszej historii.
2. Ale dzisiejsza uroczystość posiada również wymiar patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej, trudne budowanie demokracji w naszej Ojczyźnie. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze na uwadze mieli sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza tych, którzy nie radzą sobie z często brutalną codziennością. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otwarły się wszystkie polskie serca.
3. Bardzo gorąco zachęcam do codziennego gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii połączonej z nabożeństwem majowym. O ileż łatwiej kroczyć po drogach wiary razem z Maryją! Ona zwraca Swoje oczy ku naszym troskom, strapieniom, wyprasza łaskę rozwiązania trudnych spraw. Spróbujmy, jak Błogosławiony Jan Paweł II, wielki „maryjny” Papież, zawierzyć Jej całe swoje życie i nie tylko w maju, ale każdego dnia powtarzać: „Totus Tuus!”. Zachęcam, aby gromadzić się przy przydrożnych kapliczkach, krzyżach, a także w domach, mieszkaniach na śpiewaniu Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańca, czy wieczornego Apelu Jasnogórskiego. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Eucharystii, tj. o godz. 18:30, w sobotę o 17:30, w niedzielę na przemian w łączności z Eucharystią.

 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)