Ogłoszenia Parafialne na urocz. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24.11.2013r.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. 
2. Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Oby tak się stało, oby błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.
Dziś w czasie Mszy św. uroczyście odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne.
3. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo proszę o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.
5. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.
6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny i wręczenie ich ojcom, głowom rodziny.
7. Roraty od wtorku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami.
8. Dziękuję mieszkańcom drogi Józefinowskiej od rodz. P.Pawlaczyk do rodz. P.Janus.za dbałość o naszą świątynię i jej otoczenie w miesiącu listopadzie. Bóg zapłać. W grudniu świątynię i dbałość o jej czystość, kwiaty i otoczenie  powierzamy mieszkańcom drogi Józefinowskiej od rodz. P. Leśnickich do rodz. P. Konieczka.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)