Ogłoszenia Parafialne na Pierwszą Niedzielę Adwentu, 1.12.2013r.

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent dla chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.
 Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.
 
3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą  od wtorku do piątku godz.18.00. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.
 
 
5. W pierwszy czwartek miesiąca i piątek grudnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.17.00, aby dziękować Bogu za ten dar i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Następnego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź od godz.17.00, w czwartek i piątek. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Odwiedziny chorych w piątek od godz.9.00.W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi na Eucharystii o godz.8.30 w intencji Matek Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam.
 
6.Bóg zapłać za wszystkie ofiary na remont zakrystii, a także za troskę o porządek i ład w świątyniach i wokół nich.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)