Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 20.04.2014r.

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.
 
2. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt. W pierwotnym Kościele obowiązywał zakaz poszczenia przez cały okres wielkanocny. Nawet, jeśli ktoś miał post nakazany, jako pokutę za grzechy, musiał się powstrzymać z jej wypełnieniem aż do zakończenia okresu wielkanocnego.
 
3. W gablocie oraz na terenie Parafii wywieszone są plakaty na temat rekolekcji w naszej Parafii oraz przygotowania do Kanonizacji Jana Pawła II.
 
4. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Liturgii Paschalnej, dziękuję za czynny udział w Liturgii (obmycie nóg, czytania, śpiew). Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę oraz Grób Pański. Dziękujemy pocztom sztandarowym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pani organistce oraz pani kościelnej.
Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na kwiaty, za ofiarowany materiał na nowe flagi oraz za założenie nowych głośników wokół kościoła.
Wszystkim za wszystko Bóg zapłać! 
 
5. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)