Ogłoszenia Parafialne na Drugą Niedzielę Adwentu, 8.12.2013r.

1. W dzisiejszej liturgii Jan Chrzciciel zaprasza nas do prostowania dróg Bożych. Może warto więc przyjrzeć się własnemu życiu i zmienić nasze postępowanie, zachowanie wobec bliskich, abyśmy mogli z pokojem w sercu zasiąść do wigilijnej wieczerzy i celebrować narodziny naszego Boga.
2. Dziś 8 grudnia, zatem dzień, w którym świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 
3. Dziś również przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Nie zapominajmy o tych naszych braciach, którzy przez długie lata komunizmu byli pozbawieni opieki duchowej, a obecnie borykają się z problemami braku kapłanów, wystroju wnętrz świątyń, paramentów liturgicznych, lecz są zarazem bardzo spragnieni wiary i otwarci na wszystko, czym zechcemy się z nimi podzielić. Nasze ofiary są przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także środki na wsparcie prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Posługujący na Wschodzie duszpasterze, bracia i siostry zakonne otrzymane wsparcie przeznaczają też na stołówki, sierocińce, rekolekcje młodzieżowe, pielgrzymki, wakacyjne spotkania z Bogiem dla dzieci i młodzieży oraz pomoc osobom potrzebującym i starszym. Niech nasza hojność będzie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej solidarności. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
4. Całodzienna spowiedź adwentowa w naszej Parafii będzie 18.12.br.
5. Spróbujmy także znaleźć czas na uczestnictwo w Mszach św. roratnich, które są celebrowane w naszym kościele od wtorku do piątku o godz. 18:00
6. Dziękujemy za dbałość o kościół. Bóg zapłać!

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)