Ogłoszenia Parafialne na Czwartą Niedzielę Adwentu, 22.12.2013r.

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.
 
2. Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pojednania, kapłani będą oczekiwać w konfesjonałach…
 
3. We wtorek ostatnia Msza św. o godz.8.30. 
4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.
 
5. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonała okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świat nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.
 
7. Pasterka w naszym kościele parafialnym w Parkowie będzie o północy. W Wełnie Eucharystia o godz.22.00, Pozostałe Msze św. w dzień Bożego Narodzenia będą o godz.9.45 i 11.30 w Parkowie.  W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego, jak w każdą niedzielę. Do puszek zbiórka na KUL.
 
8.Zapraszamy również na wspólne kolędowanie w naszym kościele w  II dniu świąt o godz. 15.00, pozostałe dni po świętach o godz. 17.30.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)