Ogłoszenia Parafialne na 8. Niedzielę Zwykłą, 2.03.2014r.

1. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku. W najbliższą środę, 5 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

2. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku 8:30, 10:30 i 18:00.

3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

4. Po każdej Mszy świętej w Środę Popielcową zbiórka do puszek na parafialny Caritas.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Z tej okazji modlimy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W tej intencji w naszym kościele będzie trwała od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

6. W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, od godz. 17:00 okazja do spowiedzi, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do NSPJ, a o 18:00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z Drogą Krzyżową. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

7. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Będą one odprawiane o godz. 15:00, kazania będzie głosił ks. Prefekt Krzysztof Szkopek z parafii Świętego Ducha w Rogoźnie.

8. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.

9. W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza.

10. Dziękuję mieszkańcom Moksza za dbałość o świątynię i jej otoczenie. Bóg zapłać!
W miesiącu marcu dbałość o świątynię powierzamy mieszkańcom Jaracza.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)