Ogłoszenia Parafialne na 5. Niedzielę Wielkanocną, 18.05.2014r.

1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.
 
4. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. 
Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia będziemy się modlili za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
 
5. Dziękuję wszystkim dbającym o ład i porządek w świątyni i wokół niej.
 
6. Już dzisiaj informujemy, że „imieniny Parafii” - odpust -  będzie 31.maja, tj. sobota o godz. 10:30. W wigilię odpustu o godz. 20:30 będzie Msza Święta za zmarłych proboszczów i wikariuszów i w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)