Ogłoszenia Parafialne na 4. Niedzielę Wielkanocną, 11.05.2014r.

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła. Dzisiaj do puszek zbieramy na PWSD w Gnieźnie. Bóg zapłać.
 
2. We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.
 
3. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.
 
4. Zaś w piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 
5. Dziękuję wszystkim dbającym o ład i porządek w świątyni i wokół niej.
 
6. Już dzisiaj informujemy, że „imieniny Parafii” - odpust -  będzie 31.maja, tj. sobota o godz. 10:30. W wigilię odpustu o godz. 20:30 będzie Msza Święta za zmarłych proboszczów i wikariuszów i w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)