Ogłoszenia Parafialne na 33. Niedzielę Zwykłą, 17.11.2013r.

1. W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
2. Dziś trzecia niedziela miesiąca do puszek zbieramy na remont zakrystii. Bóg zapłać za złożone już ofiary także indywidualne. Bóg zapłać ofiarodawców dobroczyńców oddajemy Matce Bożej Parkowskiej w czasie nowenny każdą środę.
3. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary. W czasie Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne proszę przynieść świece szczególnie dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii i młodzież pragnąca przyjąć sakrament Bierzmowania zapraszam na  godz.11.30.
4. Bóg zapłać dbającym o nasze świątynie i ich otoczenie, kwiaty i pomnik. 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)