Ogłoszenia Parafialne na 30. Niedzielę Zwykłą, 27.10.2013r.

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), których data konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość poświęcenia. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. 
2. Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Może warto powierzyć mu swoje problemy nie tylko w dniu jego liturgicznego wspomnienia!?
3. W czwartek nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o godz. 17:30. 
4. W nadchodzący piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: 8:00, a na cmentarzu o godz. 11:00 modlitwa za zmarłych zakończona Mszą św. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie.  O godz. 18:00 na cmentarzu odmówimy różaniec.
5. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte o godzinie 8:00 i 18:00.  
Na Mszę św. o godz. 8:00 zapraszam Matki Żywego Różańca (pierwsza sobota miesiąca). Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych.
6. Od 2. do 8.11.br. o godz. 17:30 modlitwa za zmarłych - wymienianki.
7. Wyjątkowo w tym miesiącu Adoracja Naświętszego Sakramentu w przyszły czwartek i piątek (7 i 8.11.) od godz.17:00 zakończona modlitwą za zmarłych.
8. Dziękuję mieszkańcom drogi Słomowskiej (prawa strona) za dbałość o naszą świątynię i jej otoczenie w miesiącu październiku. Bóg zapłać. W listopadzie świątynię i dbałość o jej czystość, kwiaty i otoczenie  powierzamy mieszkańcom drogi Józefinowskiej od rodz. P.Pawlaczyk do rodz. P.Janus.
9. Bóg zapłać za ofiary na remont zakrystii.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)