Ogłoszenia Parafialne na 30. Niedzielę Zwykłą, 26.10.2014r.

1. Przeżywamy dziś 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października. Słowo Boże, które dziś słyszeliśmy podczas liturgii, podkreśla, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy braćmi. 
 
2. Kończąc miesięczną modlitwę rodziców za dzieci i dzieci za rodziców na ostatnie niedzielne nabożeństwo różańcowe (26.10. godz. 14:30) zapraszamy wszystkie małżeństwa, które oczekują potomstwa, wszystkie pary, które proszą o dar macierzyństwa i ojcostwa, małżeństwa z małymi dziećmi. Różaniec będzie ofiarowany w ich intencji, a po nabożeństwie pobłogosławimy wszystkie pary oraz dzieci.
 
3. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Dbanie o miejsce spoczynku naszych zmarłych jest jedynym z uczynków miłosierdzia, gdyż – jak wierzymy – w zmartwychwstaniu będzie uczestniczyć nie tylko nasza dusza, lecz również ciało. 
 
4. W naszej parafii procesja na cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich odbędzie się w łączności z Eucharystią o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy, aby osobiście być obecnym, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia. W naszym kościele Msze św. 1 listopada będą o godz. 8:00 i 11:00 na cmentarzu. W Wełnie Msza św.z urocz.Wszystkich Świętych będzie 31.10. o godz. 17:00.
 
5. W tym dniu zapraszamy również na cmentarz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godzinę 17:00.
6. 2 listopada Msze św. wg porządku niedzielnego.
 
7. Odpust zupełny możemy uzyskać 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana.
 
8. W dniach o 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Eucharystią będziemy się wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominek. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
 
9. Dziękuję za dbałość o naszą świątynię Rodzinom od P. Binkowskich do P. Barteckich. W zbliżającym się miesiącu nasz kościół oraz jego otoczenie powierzamy Rodzinom od P. Polcyn do P. Michelis.
 
10. Ofiarami na cmentarzu wspieramy PWSD w Gnieźnie.
Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)