Ogłoszenia Parafialne na 3.Niedzielę Wielkanocną, 4.05.2014.

1. Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
 
2. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. 
 
3. We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
 
4. A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby liczne powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. Wszystkich Parafian gorąco zapraszam na Eucharystię tej uroczystości o godz.8.30. Nabożeństwo majowe o  18.30. Suma odpustowa w Pruścach o godz. 18.00.
 
5. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.
6.  Dziękuję dbającym o porządek i ład w świątyni i wokół niej i przy pomniku św. Jana Pawła II rodzinom od p. Burda do p. Łukaszewicz. W miesiącu maju  o  opiekę, porządek i ład w świątyni i wokół niej powierzamy rodzinom od p. Kaszluga od p. Nowak.
7.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary ( daniny). W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza zbieramy do puszek na WPSD w Gnieźnie. 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)