Ogłoszenia Parafialne na 29. Niedzielę Zwykłą, 19.10.2014r.

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października. W tym roku włączyliśmy się w misje poprzez adopcję dzieci z Konga, nasza klasa w Kongo liczy 21 osób.  Rodziny proszę pamiętać o przyjętych zobowiązaniach.
 
2. We wtorek, 22 października, przypada 66. rocznica śmierci sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w trudnych latach 1926-1948. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej ojczyźnie.  
 
3. Na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe zapraszamy Rodziców i dzieci klas 1 i 2 SP w ramach przygotowania do pełnego uczestnictwa we Mszy św. Po nabożeństwie spotkanie.
 
4. Kończąc miesięczną modlitwę rodziców za dzieci i dzieci za rodziców na ostatnie niedzielne nabożeństwo różańcowe (26.10. godz. 14:30) zapraszamy wszystkie małżeństwa, które oczekują potomstwa, wszystkie pary, które proszą o dar macierzyństwa i ojcostwa, małżeństwa z małymi dziećmi. Różaniec będzie ofiarowany w ich intencji, a po nabożeństwie pobłogosławimy wszystkie pary oraz dzieci.
 
5. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli. Przypominam także, że zgodnie z prawem cmentarnym należy dokonać prolongaty (przedłużenia miejsca) po 20 latach. Jeżeli nie przedłuży się prolongaty, miejsce uważane jest jako wolne. Proszę również o uregulowanie opłat związanych z wodą oraz ze śmieciami.
 
6. Dziękujemy wszystkim dbającym o ład, porządek i kwiaty w naszych świątyniach i ich otoczeniu.
 
7. Dziękuję także za ofiary składane na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)