Ogłoszenia Parafialne na 28. Niedzielę Zwykłą, 13.10.2013r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiejszymi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – z tych m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
2. Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. 
3. W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. 
4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont zakrystii kościoła w Parkowie. Bóg zapłać!  Ofiarodawców i darczyńców powierzamy MB Parkowskiej w każdą środę.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)