Ogłoszenia Parafialne na 26. Niedzielę Zwykłą, 29.09.2013r.

1. Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
2. W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 18.30 (od poniedziałku do piątku), w sobotę o 17.30, a w niedzielę o 15.00.Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.  
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek w te dni adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.  W pierwszą sobotę miesiąca o 8.30 Msza św. i spotkanie Matek Żywego Różańca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek  prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie w następujących godzinach; od 17.00  – 18.00 (czwartek,  piątek). Chorych odwiedzimy od godz.9.00. 
4. Bóg zapłać za ofiary na remont zakrystii. Darczyńców zawierzamy w nowennie Matce Bożej Parkowskiej. 
5. Dziękuję mieszkańcom drogi Słomowskiej ( lewa strona) za dbałość o naszą świątynie i jej otoczenie w miesiącu wrześniu Bóg zapłać. W październiku świątynie i dbałość o jej czystość, kwiaty i otoczenie  powierzamy mieszkańcom drogi Słomowskiej od rodziny p. Strzykały do rodziny p. Steinke (prawa strona)

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)