Ogłoszenia Parafialne na 26. Niedzielę Zwykłą, 28.09.2014r.

1. Przeżywamy dziś 26.niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą września. Liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Warto , byśmy w tym rozpoczynającym się tygodniu poświęcili trochę czasu na refleksję nad tym, jak wygląda zgodność pomiędzy tym, w co wierzymy, a tym, jak postępujemy. Jest to szczególnie istotne , jeśli uświadamiamy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest moje świadectwo?
 
2. Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy  o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniana przez wielu świętych. Również nasz rodak - papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o 18:30, a w niedzielę nabożeństwo o 14:30. Zachęcamy do udziału w nich każdego, kto boryka się z różnymi trudnościami, problemami. Powierzając je Matce Bożej, możemy ze zdziwieniem odkryć, jak bardzo zmienia się nasze do nich nastawienie i jak Ona pokazuje drogi wyjścia z sytuacji, z których wydaje się, że już wyjścia nie ma.
 
3. Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.
 
4. W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego na jego natchnienie. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
 
5. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołania do życia konsekrowanego Bogu. Adoracja w tej intencji będzie w naszym kościele od godz. 17:30. Okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Serdecznie zachęcamy do znalezienia czasu na to osobiste spotkanie z żywym Bogiem, który dla nas chciał pozostać obecny w Najświętszym Sakramencie.
 
6. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja dla pragnących skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17:00.
 
7. Dziękuję domom od państwa Zenger do państwa Szmania za dbałość w tym miesiącu o czystość, kwiaty i porządek naszej świątyni i wokół niej. Bóg zapłać. W październiku troskę o świątynię powierzamy domom od państwa Binkowskich do państwa Barteckich.
 
8. Proszę Rodziców dzieci klas 3 SP o przygotowanie Różańcy. Poświęcenia dokonamy w urocz. MB Różańcowej (7.10.) na Mszy o godz. 18:00. Po Eucharystii spotkanie z Rodzicami.
 
9. Spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania 12.10. po nabożeństwie różańcowym.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)