Ogłoszenia Parafialne na 25. Niedziela Zwykła, 21.09.2014r.

1. Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem w naszej ojczyźnie obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Każdego roku Ojciec Święty kieruje na ten dzień swoje orędzie, wskazując w nim na jakiś szczególny element społecznej komunikacji.
 
2. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, internet itp.. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec.
 
3. Liturgia dzisiejszej niedzieli natomiast zachęca nas do refleksji nad naszą życiową postawą. Nad tym, czy cechuje się ono prawością w postępowaniu. Warto również pomyśleć nad tym, czy nie oceniamy innych zbyt pochopnie i jedynie na podstawie zewnętrznego wyglądu.
 
4. Dziękuję wszystkim za udział w Mszy św. odpustowej w Wełnie, a także pocztowi sztandarowemu rolników, Bractwu Kurkowemu, wszystkim, którzy przygotowali Liturgię, Służbie Ołtarza, organiście. Dziękuję za przekazane dary na stół odpustowy. Bóg zapłać.
 
5. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim dbającym o porządek i ład w naszych świątyniach i wokół nich. Bóg zapłać.
 
6. Rodziców klas trzecich komunijnych proszę o przygotowanie Różańca do poświęcenia, które będzie miało miejsce w święto Matki Bożej Różańcowej (7.10.) o godz. 18:00.
 
7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)