Ogłoszenia Parafialne na 24. Niedzielę Zwykłą, 15.09.2013r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
2. W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
3. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
4. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, za wspólną modlitwę i obecność na Eucharystii Odpustowej i wizytacyjnej, za modlitwę na cmentarzu za naszych zmarłych. Podziękowania kieruję do wszystkich pocztów sztandarowych, Matek Żywego Różańca, LSO, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknej oprawy liturgicznej , wystroju, dekoracji naszych świątyń i ich otoczenia. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont zakrystii.25 i 26 września biuro parafialne będzie nie czynne. 
6. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców oddajemy pod opiekę Matki Bożej Parkowskiej w każdą środę.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)