Ogłoszenia Parafialne na 23. Niedzielę Zwykłą, 8.09.2013r.

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju)..
2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest  jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. 
3. Natomiast w sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Jest to , także dzień wizytacji kanonicznej i odpustu w naszej parafii, która rozpocznie się spotkaniem z Radą Duszpasterską  i Ekonomiczną, Caritas, LSO,  o 9.30 , o 10.30 Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Infułat prof. dr habilitowany  Jerzy Stefański, a o godz.14.00 modlitwa na cmentarzu parafialnym za zmarłych i poświęcenie. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
4. Dziękuje wszystkim dbającym o nasze świątynie i złożone ofiary na potrzeby remontu   naszej zakrystii. Ofiarodawców oddajemy Matce Bożej Parkowskiej w każdą środę pod opiekę. Bóg zapłać. 
5. Zapisy na pielgrzymkę śladami Bł. JPII w zakrystii koszt 250 zł z   wyżywieniem śniadanie (3) obiadokolacja  (1) plus koszty przewodnika w Krakowie. Termin 13 do 15 października. 
6. W przyszła niedziele zbiórka do puszek na KUL.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)