Ogłoszenia Parafialne na 22. Niedzielę Zwykłą, 1.09.2013r.

1. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali. Msza św. na rozpoczęcie roku z poświęceniem przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych 2.09.13  o godz.8.00.Zapraszam rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
3. W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. 
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca, adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i okazja do spowiedzi. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. A w naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy. W piątek od godz.9.00 odwiedziny chorych.
5. 14 września o godz.10.30 suma odpustowa i główna Msza św. wizytacji kanonicznej pod przewodnictwem Ks. Infułata dr hab. prof. Jerzego Stefańskiego w Wełnie. Proszę o przygotowanie wszystkich pocztów sztandarowych, Straży OSP Parkowo, wszystkich grup parafialnych i zapraszam do wspólnej modlitwy w naszej intencji. 
6. Dziękuję wszystkich, którzy przygotowali uroczystości dożynkowe nadając im tak wspaniałą oprawę. Bóg zapłać.
7. Dziękuję dbającym o porządek naszej świątyni w miesiącu sierpniu od rodziny Polcyn do rodziny Michelis. Bóg zapłać. W tym miesiącu dbałość o świątynie i jej otoczenie powierzamy mieszkańcom drogi Słomowskiej od rodziny Strzykałów do rodziny Szymańskich. 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)