Ogłoszenia Parafialne na 2.Niedzielę po Bożym Narodzeniu, 5.01.2014r.

1. Obchodzimy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie, jak mogliśmy usłyszeć w czytaniu z Listu św. Pawła Apostoła do Efezjan. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.
 
2. Jutro, tj.6.01., przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. To bardzo ważna uroczystość w okresie Bożego Narodzenia. Jezus bowiem objawia się już nie tylko członkom narodu wybranego, wśród których przyszedł na świat, ale wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy na wszystkich Mszach. Kredę wraz z kadzidłem można zakupić u naszych ministrantów za symbliczne 2zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na potrzeby naszej Służby Ołtarza. Bóg zapłać!
 
3. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.
 
4. Dziękuję wszystkim troszczącym się o dobro parafii, o porządek w naszych świątyniach i o ich otoczenie. Bóg zapłać!
 
5. Program odwiedzin duszpasterskich na najbliższy tydzień:

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)