Ogłoszenia Parafialne na 17. Niedzielę Zwykłą, 28.07.2013

1.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i okazja do spowiedzi św.

2.     W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Odwiedziny chorych od godz. 9:00, adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.17:30, zakończona Litanią do NSPJ, okazja do spowiedzi pół godz. przed Mszą św.

3.     W czwartek, 1 sierpnia, mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.

4.     W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

5.     Dziękujemy mieszkańcom od rodz. P. Binkowskich do P.Barteckich za dbałość o Kościół w miesiącu lipcu. W miesiącu sierpniu Kościół powierzamy rodzinom od P. Polcyn do P. Michelis.

6.     Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary przeznaczone na prace renowacyjne i remontowe. Bóg zapłać! Darczyńców i ofiarodawców powierzamy opiece MB Parkowskiej. 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)