Ogłoszenia Parafialne na 17. Niedzielę Zwykłą, 27.07.2014r.

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. 
 
2. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. 
Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 17:00, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
3. W sobotę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 
4. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.
 
5. Dziękuję mieszkańcom Nowego Jaracza za dbałość o świątynie i jej otoczenie Bóg zapłać. W sierpniu dbałość o świątynie powierzamy rodzinom od P.Janka do P.Wypyszczak.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)