Ogłoszenia Parafialne na 16. Niedzielę Zwykłą, 20.07.2014r.

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.
 
2. W środę, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętej Brygidy, patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne. Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. 
 
3. W piątek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Odpust w Budziszewku o godz. 19.00.
 Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę o 9.45 w Wełnie i 11.30 w Parkowie .
 
4. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. 
 
5. W przyszłą niedziele gościć będziemy o. Stanisława Klimczaka, który pracuje    w Afryce juz 44 lata. Ofiary tego dnia wspomogą jego wysiłek misjonarski.
 
6. Dziękuję wszystkim dbającym o ład i porządek w świątyni i wokół niej.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)