Ogłoszenia Parafialne na 14. Niedzielę Zwykłą, 7.07.2013


1.     Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

2.     W czwartek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3.     Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, o pracujących na roli, prośmy, aby Pan błogosławił ich pracy. 

4.     Dziękuję rodzinom dbającym o porządek w miesiącu czerwcu w naszej świątyni Bóg zapłać. W lipcu dbałość o kościół i jego otoczenie powierzamy rodzinom od państwa Binkowskich do państwa Barteckich.

5.     Bóg zapłać za pomoc przy porządkowaniu trawnika przy kościele w Wełnie 2 lipca.

6.    W tym tygodniu Msza św. tylko w środę o godz. 8.30.Od poniedziałku do piątku w sprawach nagłych losowych proszę kontaktować się z ks. Pawłem Haczyńskim   720 313 915 . 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)