Ogłoszenia Parafialne na 12.Niedzielę Zwykłą, 22.06.2014r.

1. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
 
2. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią oddał życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Uroczystość rozpoczniemy już w poniedziałek Mszą wigilijną.
 
3. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. 
Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.
 
4. W piątek Msza św. o godz. 8:00 dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 
5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Uroczystość rozpoczniemy w sobotę Mszą wigilijną.
 
6. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.
 
7. Spotkanie Matek Żywego Różańca w pierwszą niedzielę lipca po rannej Mszy św.
 
8. Zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 
9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy oraz do Kalisza w terminie 13-14.lipca.   Koszt podamy w przyszłą sobotę.
 
10. Dziękuję wszystkim dbającym o ład i porządek w świątyni i wokół niej.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)