Ogłoszenia Parafialne na 11. Niedzielę Zwykłą, 16.06.2013

1. Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem/byłam, ile razy pobożnie odmówiłem litanie do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
2. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia.
3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – do puszek zbieramy na remont naszej zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składam serdecznie Bóg zapłać i polecam MB Parkowskiej w każdą środę.
4. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali kilka dni swoją pomoc, prace i kamienie przy porządkowaniu terenu wokół kościoła w Wełnie, za bezinteresowność serdeczne Bóg zapłać!
5. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy św. niedzielnych: 8:00 i 11:30 – Parkowo, 9:45 – Wełna.
6. W sobotę, 22 czerwca, zapraszam o godz. 10:30 na Mszę Świętą Kongregacji Dekanatu Rogozińskiego z udziałem wszystkich kapłanów, którzy będą sprawowali Eucharystię za swoje wspólnoty parafialne. Jest to dzień wspólnej modlitwy kapłanów i podsumowania całorocznej pracy duszpasterskiej w całym dekanacie, a także przygotowanie do wizytacji kanonicznej w naszym dekanacie jesienią tego roku.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)