Ogłoszenia Parafialne na 10. Niedzielę Zwykłą, 9.06.2013

1. Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki Bożego miłosierdzia. Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii.

 

2.       Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedzielę i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienianie świata miłością miłosierną.

3.       Dzisiaj do puszek zbieramy na KUL.

4.       W przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont zakrystii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, oddajemy ich pod opiekę Matki Bożej Parkowskiej w każdą środę.

5.       Składam serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za liczny udział w Oktawie Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, za poczty sztandarowe każdego dnia, feretronom, asyście przy baldachimie, przy celebransie z Najświętszym Sakramencie, sypiącym kwiatki dziewczynkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza naszej Parafii, śpiewającym, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na zakończenie oktawy: mieszkańcom Józefinowa, Moksza – rodzinie Noskowiaków oraz Nowaków, Jaracza – od początku wsi do starej szkoły, OSP Parkowo, budowniczym ołtarzy w dzień Bożego Ciała, Orkiestrze. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)