Ogłoszenia Parafialne na 1.Niedzielę Adwentu, 30.11.2014r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
 
2. W dni powszednie Adwentu o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz całą Wspólnotę na roraty, czyli Mszę Świętą wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.
 
3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem miesiąca – w  czwartek oraz w sam pierwszy piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9:00.
 
4. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. 
 
5. W przyszłą niedzielę w zakrystii do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 
6. Bóg zapłać za porządek w naszej świątyni Rodzinom od P.Polcyn do P.Michelis. W grudniu dbałość o nasz Dom i jego otoczenie powierzamy mieszkańcom drogi Słomowskiej od P.Strzykała do P.Szymańskich.
 
7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby Parafii.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)