Ogłoszenia Parafialne na Święto Świętej Rodziny, 29.12.2013r.

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.
 
2. Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. We wtorek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Będzie ono o godz.16.30. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy  zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
3. 1 stycznia Nowy Rok uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze jak w niedzielę, oraz dodatkowa o godz.14.30; w Parkowie.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek. Rozpocznijmy  zatem nowy rok, dziękując Bogu za dar Eucharystii i prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja eucharystyczna w tej intencji o godz.17.00 w piątek, którą zakończymy wspólną Eucharystią wynagradzającą za nasze grzechy i grzechy świata.
5. Bóg zapłać dbającym o porządek w naszej świątyni mieszkańcom drogi Józefinowskiej do rodziny Leśnickich do Rodziny Konieczków. W  styczniu proszę, aby o porządek i otoczenie kościoła zadbali mieszkańcy Józefinowa. 

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)