Ogłoszenia na urocz. Wszystkich Świętych oraz Wszystkich wiernych zmarłych 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy zatem cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. 
 
1.2. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.
 
2. Jutro dzień zaduszny, czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za naszych zmarłych, zwłaszcza za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św. wg porządku niedzielnego.
 
3. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków.
W dniach o 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Eucharystią będziemy się wspólnotowo modlić za naszych zmarłych podczas tradycyjnych wypominek. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych, za których pragniemy się modlić, możemy składać w zakrystii oraz w biurze parafialnym, a wymienianki roczne proszę składać w biurze parafialnym.
 
4. Przyszła niedziela to dzień solidarności z kościołem prześladowanym.
 
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji będzie trwała od godz. 17:00 oraz okazja do spowiedzi świętej.
 
6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz. 18:00, natomiast okazja do spowiedzi będzie od godz. 17:00. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)