Ogłoszenia na urocz. św. Piotra i Pawła, 29.06.2014r.

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.
 
2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach.
 
3. W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”.
 
4. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji rozpocznie się o godz. 17:00.
W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe od godz. 17:00 oraz uczestnictwie w Adoracji Najświętszego Sakramentu od 17:00 i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
5. Spotkanie Matek Żywego Różańca w pierwszą niedzielę lipca po rannej Mszy św.
 
6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy oraz do Kalisza.
 
7. Dziękuję wszystkim dbającym o ład i porządek w świątyni i wokół niej.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)