Ogłoszenia na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 12.05.2013

 

1.       Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zastanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. (J 12,32) I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z siebie samego Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2.       Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. Rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II

3.       W tym tygodniu jeszcze jedno święto. We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię Maciej oznacza „Dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wyniki codziennego stawania się darem Boga dla ludzi.

4.       W czwartek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski – Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku. Zasłynął jaka gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Jego relikwie znajdują się w kościele Ojców Jezuitów przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a za razem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we współpracy narodów.

5.       W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela to kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniom kościelnym nakazującym spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 18 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną Nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

6.       Tego też dnia w naszej Wspólnocie Uroczystość Pierwszego Pełnego Uczestnictwa w Eucharystii dzieci klas II. Proszę gości o pozostawienie miejsc w głównej nawie dla rodziców dzieci, aby mogli wspólnie przeżyć ten podniosły moment ich religijnego życia, proszę także o uszanowanie tej Eucharystii nie robieniem prywatnych zdjęć. Rodzice zatroszczyli się o fotografa i niech on spokojnie wykona swoją pracę i powierzone i opłacone zadanie przez rodziców. Rodzice w ciągu białego tygodnia będą mogli (po wcześniejszym uzgodnieniu z ks. Proboszczem) zrobić zdjęcia swoim pociechom. Pamiętajmy, że ta uroczystość ma przede wszystkim wymiar religijny, a nie towarzyski, pokazowy. Dziękuję za zrozumienie i uszanowanie świętego miejsca.

7.       W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont naszej zakrystii. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na ten cel. Razem ze składką z 3. Niedzieli kwietnia zebraliśmy 1 154,60 zł. Ofiarodawców polecamy opiece naszej patronki Matki Bożej Parkowskiej.

Grafika


(Kliknij na powyższą grafikę)